Τα όπλα του πνευματικού πολεμιστή - Page 3

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 30

Θέμα: Τα όπλα του πνευματικού πολεμιστή

1. Νεράιδα Το avatar του χρήστη Μάριαν
    Περιοχή
    Στην νεραιδοχωρα του παραμυθιου
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    814
    Του άρεσαν 2.158 μηνύματα

σε 1.179 αναρτήσεις

Προεπιλογή

τζουπι τα λες πολύ καλά, κολλανε κάποιοι με αυτά τα άτομα για να κλέψουν λίγη λάμψη. λίγη αναγνωριση δεν βαριεσαι οτι σπειρει κανεις θεριζει! και μεις ας σπείρουμε αγάπη και όχι ματαιότητα, οπότε να θερισουμε όμορφες στιγμές, όσο για μένα την ξεχνάω πια την λιλιθ οριστικα και θα την ειχα ξεχασει αν δεν ζουσα σε εναν μικρό τόπο και δεν επεφτα πάνω της
    Μόνο με την καρδιά βλέπεις καθαρά, την ουσία τα ματια δεν την βλέπουν
    μικρός πρίγκηπας

2. Τα 2 πιο κάτω μέλη του φόρουμ λένε ότι τους αρέσει η ανάρτηση του μέλους Μάριαν.

Anie linwelin (23-04-17),juniper (19-04-17)

3. Νεράιδα Το avatar του χρήστη juniper
    Περιοχή
    Στα φτερά μιας νυχτοπεταλούδας
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    4.029
    Του άρεσαν 3.735 μηνύματα

σε 2.096 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Σκοπός είναι να τη βγάλεις από την ψυχή σου για να μπορέσεις να την ξεχάσεις. Να μη σκίσεις τις φωτογραφίες της από το άλμπουμ σου αλλά μέσα από την ψυχή σου. Και ειλικρινά απορώ, πώς μπόρεσε να κάνει κακό σ' εσένα, Βρε Μάριαν μου, που είσαι το άτομο που είσαι. Μα τόσο τυφλή είναι; Ε, μάλλον... και ναι, επειδή είναι κλειστή κοινωνία εκεί, δεν πέφτεις εσύ επάνω της αλλά εκείνη επάνω σ' εσένα για να της θυμίζει το σύμπαν τι συνάντησε και τι έχασε.
    Πολλά είναι τα απρόβλεπτα του κόσμου, και η βοήθεια συχνά έρχεται από τα χέρια των αδυνάτων όταν οι Σοφοί σκοντάφτουν.
    Μιθράντιρ Γκάνταλφ

4. Τα 2 πιο κάτω μέλη του φόρουμ λένε ότι τους αρέσει η ανάρτηση του μέλους juniper.

Anie linwelin (23-04-17),Μάριαν (19-04-17)

5. Νεράιδα Το avatar του χρήστη Μάριαν
    Περιοχή
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    814

σε 1.179 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Τζουπι μου όταν εισαι σε εργασιακο περιβαλλον υπαρχει ανταγωνισμος μεγιστος, όταν συναντάς δε έναν ναρκισσιστικο χαρακτήρα που με την γοητεια του επηρεαζει είναι ακόμα πιο δύσκολα
    μικρός πρίγκηπας

6. Τα 2 πιο κάτω μέλη του φόρουμ λένε ότι τους αρέσει η ανάρτηση του μέλους Μάριαν.

Anie linwelin (23-04-17),juniper (19-04-17)

7. Νεράιδα Το avatar του χρήστη juniper
    Περιοχή
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    4.029

σε 2.096 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Αλήθεια, αυτό συμβαίνει, δεν ξέρω αν εγώ μπορούσα να το αντέξω, πάντα διάλεγα να δουλεύω μόνη μου, χωρίς συνεργάτες. Πάντως, ναι, πριν ξεκινήσω οριστικά την ατομική δουλειά, είχα γνωρίσει τέτοιο χαρακτήρα στο εργασιακό περιβάλλον, ευτυχώς που εγώ ήμουν το αφεντικό κι εκείνος, ο υπάλληλος και το πράγμα έμπαινε σε καλύτερα πλαίσια. Κάποια στιγμή ωστόσο, που ανοιχτήκαμε, κατάλαβα ότι υπήρχαν πληγές σε εκείνη τη ναρκισσιστική καρδιά. Φτερό στον άνεμο ήταν και διψούσε για κάτι καλό στη ζωή του.
    Πολλά είναι τα απρόβλεπτα του κόσμου, και η βοήθεια συχνά έρχεται από τα χέρια των αδυνάτων όταν οι Σοφοί σκοντάφτουν.
    Μιθράντιρ Γκάνταλφ

8. Τα 2 πιο κάτω μέλη του φόρουμ λένε ότι τους αρέσει η ανάρτηση του μέλους juniper.

Anie linwelin (23-04-17),Μάριαν (21-04-17)

9. Νεράιδα Το avatar του χρήστη Μάριαν
    Περιοχή
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    814

σε 1.179 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Πρέπει να την βγαλω από την ψυχή μου και ας ειναι ο πειρασμός κοντά μας γιάυτό είμαστε και πνευματικοί πολεμιστές άλλωστε όχι στα εύκολα, στα δυσκολα
    μικρός πρίγκηπας

10. Τα 2 πιο κάτω μέλη του φόρουμ λένε ότι τους αρέσει η ανάρτηση του μέλους Μάριαν.

Anie linwelin (23-04-17),juniper (21-04-17)

11. Νεράιδα Το avatar του χρήστη juniper
    Περιοχή
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    4.029

σε 2.096 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Η καρδιά μας ξέρει το δρόμο και την αλήθεια. Ξέρει να μας οδηγήσει άμα την ακούμε και δεν τη φιμώνουμε. Σου λέει να την πετάξεις έξω από την ψυχή σου κι ας τη βλέπεις συχνά πυκνά. Είναι η ζωή που σου τη φέρνει μπροστά σου για να δεις ότι είσαι δυνατή. Δεν την έχεις ανάγκη, δεν είναι τίποτα για σένα και για τις αξίες σου, έχεις ένα κήπο μέσα σου και έχει μια ξερολιθιά, χωρίς νερό, χωρίς ίσκιο... αυτή και όλες οι όμοιές της. Μην της χαλαλίζεις ούτε μια στιγμή θλίψης, δεν έχεις χρόνο για πίκρες, σε περιμένει η ζωή και όλα όσα αγαπάς, άνω σχώμεν τας καρδίας και βουρ και τον φάγαμε που έλεγε και η Βασιλειάδου!
    Μιθράντιρ Γκάνταλφ

12. Τα 2 πιο κάτω μέλη του φόρουμ λένε ότι τους αρέσει η ανάρτηση του μέλους juniper.

Anie linwelin (23-04-17),Μάριαν (21-04-17)

13. Νεράιδα Το avatar του χρήστη Μάριαν
    Περιοχή
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    814

σε 1.179 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Τζούπι και να ήταν μοναχα αυτος ο πειρασμός που έχουμε να αντιμετωπίσουμε στην ζωή μας, σταγονα στον ωκεανό είναι αυτό! ας θυμόμαστε τις καλές στιγμές και ας ειμαστε ευγνώμονες γι 'αυτες όσο μικρές και αν είναι και ας κάνουμε και μικρές λίστες να τις καταγράφουμε και να τις τονίζουμε στο μυαλό μας και θετικές σκέψεις, πολλές θετικές σκέψεις
    μικρός πρίγκηπας

14. Τα 2 πιο κάτω μέλη του φόρουμ λένε ότι τους αρέσει η ανάρτηση του μέλους Μάριαν.

Anie linwelin (23-04-17),juniper (23-04-17)

15. Νεράιδα Το avatar του χρήστη juniper
    Περιοχή
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    4.029

σε 2.096 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Ναι, ακριβώς. Αν κάνουμε μια αναδρομή θα ανακαλύψουμε περισσότερες ευχάριστες και καλές στιγμές, απ΄όσες νομίζουμε ότι περάσαμε. Ας τις έχουμε οδηγό. Και τις άσχημες για δασκάλους να μας θυμίζουν τι δεν πρέπει να ξανακάνουμε ή να ξαναδεχτούμε να μας κάνουν. Να δημιουργούμε στη ζωή μας χαρές εμείς οι ίδιοι. Δεν περιμένουμε πια ούτε από το κράτος ούτε από κανέναν να μας δώσει ευκαιρίες, ας βρούμε μόνοι μας αυτές που θα μας δώσουν χαρά. Μια ψυχή χαρούμενη, δεν δέχεται για τους άλλους τη δυστυχία και την πολεμά. Δεν μπορεί να ανοίξει φτερά η χαρά μας αν δεν προσπαθήσουμε να κάνουμε και τους άλλους χαρούμενους, οπότε η χαρά, η ψυχική ηρεμία ξυπνά την αγάπη και τη συμπόνοια. Στα εργασιακά περιβάλλοντα όπου δουλεύεις με πολλά άτομα, ξέρεις εκ των πραγμάτων ότι δεν υπάρχουν άγγελοι και απλά κάνεις τη δουλειά σου όσο πιο καλά μπορείς.
    Μιθράντιρ Γκάνταλφ

16. Τα 2 πιο κάτω μέλη του φόρουμ λένε ότι τους αρέσει η ανάρτηση του μέλους juniper.

Anie linwelin (16-05-17),Μάριαν (26-04-17)

17. Νεράιδα Το avatar του χρήστη Μάριαν
    Περιοχή
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    814

σε 1.179 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Οταν κάποιος σε αδικεί δύσκολα μπορείς ξανά να τον συγχωρέσεις κι όμως συγχωρώντας και ξεχνώντας κάνεις καλό στον ίδιο σου τον εαυτό και προχωράς! Τζούπι μου αυτο κάνω και γω δημιουργώ χαρές για μένα και τους άλλουςειναι δυσκολο μεν αλλά αξίζει/το σενάριο της ζωής μας είναι στα χέρια μας
    μικρός πρίγκηπας

18. Τα 2 πιο κάτω μέλη του φόρουμ λένε ότι τους αρέσει η ανάρτηση του μέλους Μάριαν.

Anie linwelin (16-05-17),juniper (27-04-17)

19. Νεράιδα Το avatar του χρήστη juniper
    Περιοχή
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    4.029

σε 2.096 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Έτσι είναι όπως το λες, το σενάριο της ζωής μας το γράφουμε εμείς οι ίδιοι. Εκείνο που ξεχνάμε ενίοτε, είναι ότι στη ζωή μας είμαστε εμείς οι πρωταγωνιστές κι όχι οι κομπάρσοι, όπως το συνηθίζουμε συχνά...
    Μιθράντιρ Γκάνταλφ

20. Το πιο κάτω μέλος του φόρουμ λέει ότι του αρέσει η ανάρτηση του μέλους juniper

Anie linwelin (16-05-17)

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Πληροφορίες για το θέμα

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν αυτή τη στιγμή 1 χρήστες.(0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Δικαιώματα - Επιλογές