Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 32

Θέμα: Το μαγικό μαγιάτικο στεφάνι!!!!

1. Μέλος Νεραϊδόκυκλου Το avatar του χρήστη me kalesan!
    Περιοχή
    βεροια
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    0
    Του άρεσαν 15 μηνύματα

σε 9 αναρτήσεις

Thumbs up Το μαγικό μαγιάτικο στεφάνι!!!!

με την ευκαιρια του καψιμου του στεφανιου στη γιωρτη του Αι Γιαννη στης 24 του μηνα, θελω να σας προλαβω και να σας πω μην το καψετε αλλα να το φυλαξετε!!!! τουλαχιστον το μισο
    και αυτο γιατι ειναι ενα οπλο στα χερια σας! οταν νιωθετε ατονια, κουραση, απογοητευση απο ενα ερωτα η μια φιλια, ακομα οταν θελετε να καλεσετε νεραιδες και ξωτικα, να κανετε μια ευχη καρδιας καψτε λιγο απο το μαγιατικο στεφανι σας και θα διτε ποσο βοηθαει να καθαρισει ο αερας απο την κακη ενεργεια και να πετυχουμε τον στοχο μας!
    τα λουλουδια που πρεπει να χει ενα μαγιατικο στεφανι πρεπει να ειναι τριανταφυλλο για το παθος! τριφυλλι για τυχη και σοφια! καμπανουλα για την σταθεροτητα, πασχαλια μοβ για τα συναισθηματικα, παπαρουνα για τολμη, αστρικα ταξιδια και ευρεσεις λυσεις σε θεματα που σας αφορουν! δαφνη για καλοσυνη! και οτι αλλο λουλουδι σας αρεσει και αγαπατε εδω ειμαι να σας τα ερμηνεψω! ακομα ολο αυτο το διαστημα πρεπει να ειναι κρεμασμενω σε μερος που να δεχετε ολα τα στοιχεια της φυσεις! αερα, βροχη, ηλιο και πανω απο ολα το φεγγαρι σε ολες τις φασεις του! στη γιωρτη του αι Γιαννη το μαζευουμε, αν εχει βραξει την προηγουμενη μερα η ειναι υγρο ακομα το βαζουμε σε σκοτινο μερος και το αφηνουμε εκει να στεγνοωσει! μετα το βαζουμε σε ενα βαζω καθαρο απο οσμες και το φυλαμε! και καπου καπου το βγαζουμε για ξαστρισμα! το δικο μου το περσινο φετος θα το καψω στην γιωρτη του Αι γιαννη και θα βαλω το νεο!
    ?

2. Nεραϊδοζωγράφος Το avatar του χρήστη ashrai
    Περιοχή
    στα βαθη των ωκεανων
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    0
    Του άρεσαν 20 μηνύματα

σε 16 αναρτήσεις

Προεπιλογή

ωραιο το θεμα σου Αποστολη.δεν το ηξερα αυτο για το στεφανι..
    ενας ανθρωπος πρεπει να ειναι ονειροπολος,οταν τα πραγματα που αγαπαει βρισκονται πολυ μακρια..

3. Μέλος Νεραϊδόκυκλου Το avatar του χρήστη me kalesan!
    Περιοχή
    βεροια
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    0
    Του άρεσαν 15 μηνύματα

σε 9 αναρτήσεις

Προεπιλογή

το μαγιατικο στεφανι εχει ριζες στην αρχαια ελλαδα το κανανε με καρποφορα φυτα οπως συκια, ελια, πορτοκαλια κ.α ακομα βαζαν σκορδα και τσουκνιδες για το κακο ματι! σε πολες χωρες ηταν ιερο!

4. Μέλος Νεραϊδόκυκλου Το avatar του χρήστη Γοργονομαγισσακι
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    0
    Του άρεσαν 9 μηνύματα

σε 8 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Σε ευχαριστουμε! Μ αρεσε!
    Ο θανατος που ρουφηξε το μελι της ανασας σου καμια εξουσια δεν εχει πανω στην ομορφια σου..

5. Μαθητευόμενο ξωτικό Το avatar του χρήστη Μαγιάτικη
    Περιοχή
    Θήβα
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    0

Προεπιλογή

Η μητέρα μου πάντα βάζει σκόρδο και αγριολούλουδα στο μαγιάτικο στεφάνι... Ποτέ δεν το καίει και πάντα το έχει κρεμασμένο πάνω από την πόρτα μέχρι το επόμενο στεφάνι που θα φτιάξει...
    Πάντα το ετοιμάζει το σούρουπο πριν την Πρωτομαγιά γιατί πιστεύει ότι πρέπει να είναι ήδη κρεμασμένο στη θέση του όταν θα χαράξει η 1 Μαϊου...
    Αυτός ο κόσμος ο μικρός, ο μέγας!

6. Μέλος Νεραϊδόκυκλου Το avatar του χρήστη me kalesan!
    Περιοχή
    βεροια
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    0
    Του άρεσαν 15 μηνύματα

σε 9 αναρτήσεις

Προεπιλογή

η μητερας σου κανει το καλυτερο! ξερει τι δυναμη εχει ενας κυκλος με λουλουδια! απλος το μαζευω γιατι θελω να περασει μονο μια πανσεληνο δυο γεμισματα, 2 φορες την χαση και 2 την σκοτεινη σεληνη.
    οταν θελω να προστατψω ενα μερος του σπιτιου μου απο κακοβουλα ματια και ενεργειες τοτε κανω ενα αλο στεφανι με κλαδι συκιας, σκορδα, τσουκνιδες και κλαδια απο ριγανη! και το δενω με χρυση κλωστη ωστε να τραβα ολα τα βλεματα πανω του!!!! και οποια βλεματα δεν εχουν καλο σκοπο τα βγαζει
    επισεις ενας καθρεφτει αρκει να ειναι παντα κυκλικος ( μην ξεχναμε οτι ο κυκλος ειναι ιερος για νεραιδες και χωτικα οπως και μαγους! και αυτο γιατι συμβολιζει τη σεληνη, τον ηλιο, το τιποτα αλλα και το απειρο, και την προστασια!) το κρεμαμε εξω απο το σπιτι και στελνει πισω οτι κακο ερχεται πανο μας! προσεχουμε παντα το μερος που το βαζουμε! ισως απο εκεινο το σημειο να περνα καλη ενεργεια!

7. Νεράιδα Το avatar του χρήστη ΤΑΝΙΑ
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    1
    Του άρεσαν 15 μηνύματα

σε 13 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες.Ιδέα δεν είχα ότι ένα στεφάνι έχει τόση δύναμη.
    Να δεις τον κόσμο σ' έναν κόκκο άμμου
    και τον παράδεισο σ' ένα αγριολούλουδο
    να κρατήσεις το Άπειρο στη χούφτα σου και την Αιωνιότητα σε μία ώρα

8. Μέλος Νεραϊδόκυκλου Το avatar του χρήστη me kalesan!
    Περιοχή
    βεροια
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    0
    Του άρεσαν 15 μηνύματα

σε 9 αναρτήσεις

Προεπιλογή

δεν ειναι τιποτα τυχαιο! τα στεφανια που εβαζαν σε αθλητες! τα στεφανα σε γαμους! με στεφανια τιμαμαι τους νεκρους!
    ο κυκλος που κανουμε οταν χωρευουμε, ο κυκλος των μαγισσων οταν ειναι στη φυση! οι βερες! και πολλα αλλα!

9. Μαθητευόμενο ξωτικό Το avatar του χρήστη Μαγιάτικη
    Περιοχή
    Θήβα
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    0

Προεπιλογή

Ενδιαφέρον θα ήταν αν ήξερε κάποιος πως φτιαχναν τα στέφανα στους γάμους και τι συμβολίζουν...

10. Μαθητευόμενο ξωτικό Το avatar του χρήστη Μαγιάτικη
    Περιοχή
    Θήβα
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    0

Προεπιλογή

Επίσης me kalesan μπορείς να μου πεις αν αντί για μαγιάτικο στεφάνι, φτιάξεις κάτι άλλο έχει αυτό κάποια δύναμη?
    Σε ρωτάω γιατί φέτος φτιάξαμε 2 στεφάνια ένα σε κάθε όροφο του σπιτιού, αλλά επειδή δεν είχα πολλά λουλούδια για να φτιαξω και ένα τρίτο για το ημιυπόγειο όπου μένω έβαλα ένα μπουκετάκι με αρωματικά βότανα: ανθισμένη μαντζουράνα , δυόσμο, θυμάρι, κτλ... Έχει κάποια δύναμη αυτό , ή να σπεύσω να προστατεύω το υπογειάκι μου κάπως αλλιώς?

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Πληροφορίες για το θέμα

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν αυτή τη στιγμή 1 χρήστες.(0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. Όπλα και μαγικά των νεράιδων
    By Silverdust in forum Γενικές γνώσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-10, 13:47
  2. Το μαγικό δέντρο
    By δάφνη in forum Μύθοι και παραδόσεις από την Ελλάδα για νεράιδες και ξωτικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-10, 02:55
  3. Μανιτάρι μαγικό!
    By δάφνη in forum Νεραϊδοβότανα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-10, 03:48

Δικαιώματα - Επιλογές