Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 6 από 6

Θέμα: Καρμα-Καρμικες Σχεσεις

1. Μαθητευόμενο ξωτικό Το avatar του χρήστη Elrodien
    Περιοχή
    Αθηνα, Π.Φαληρο
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    0

Προεπιλογή Καρμα-Καρμικες Σχεσεις

Καλησπερα!

Παιρνω το θαρρος (τωρα που ειμαι ξανα single και μπορω να το ομολογησω κ στον εαυτο μου ) να διηγηθω και σε εσας το χρονικο μιας περιεργης σχεσης.

Πριν 10 περιπου χρονια κ ενω βρισκομουν σε διακοπες στην Καβαλα γνωρισα εναν ανθρωπο με τον οποιο μοιαζει να εχουμε μια περιεργη σχεση ως τωρα.
    Τον προσεξα αμεσως σε ενα χωρο γεματο (και δημοσιο, οχι παρτυ κτλ) και σκεφτηκα οτι θα τον γνωρισω (δεν εννουσα οτι θα το επιδιωξω, αλλωστε τοτε ημουν 10 φορες πιο ντροπαλη απ'οτι τωρα κ τωρα παλι ντροπαλη με λεεν ) απλα ενιωσα οτι θα τον γνωρισω αναποφευκτα και θα παιξει καποιο ρολο στη ζωη μου.

Μετα απο μια ωρα ο μοναδικος μου φιλος στη Καβαλα μου ειπε οτι θα συναντουσαμε κατι φιλους του κ αναμεσα τους ηταν κ εκεινος!
    Κολλησαμε αμεσως,πολυ ιδιοι αλλα και πολυ διαφορετικοι, με ιδιες αγαπες και ονειρα. Τα επομενα 3 καλοκαιρια καναμε πολυ παρεα κ το χειμωνα χανομασταν λογω αποστασης (το χειμωνα εμενε με τη μητερα του εκτος Ελλαδος) αλλα μιλουσαμε με μειλ κτλ καποιες φορες.

Φυσικα εγω σαν κοριτσακι και γνησιο Ταυρακι ερωτευτηκα στιγμιαια και ανεπανιρθωτα αλλα ουτε λογος για να το εκδηλωσω. Καναμε πολυ παρεα και συζητουσαμε για τα παντα αλλα παντα φιλικα. Εκεινος εδειχνε ειλικρινες ενδιαφερον αλλα οχι κατι παραπανω απο φιλικο (νομιζα τοτε εστω).

Χαθηκαμε οταν σταματησα να πηγαινω εκει το καλοκαιρι κ μετα απο 2 χρονια που δεν ειχαμε καμια επαφη κ εγω ειχα αλλαξει ζωη σαν φοιτητρια πια με παιρνει τηλεφωνο μια χειμωνιατικη μερα!

Ειχε ερθει Ελλαδα για την κηδεια του πατερα του κ ενω το ειχα καταλαβει πως δεν ειναι για καλο πριν μου το πει παλι ενιωσα εκπληξη που πηρε εμενα απόλους τους φιλους του στην Ελλαδα (και δεν ειναι κ λιγοι).

Αρχισαμε να ξαναμιλαμε και μια μερα μου ειπε (κ παλι σε φιλικο επιπεδο) ποσο ερωτευμενος ηταν τοτε και πως ποτε δεν ηταν ευνοικες οι συνθηκες για να ειμαστε μαζι (λογω αποστασης) οπως και τωρα αλλωστε. Αυτο εγινε μια μερα κ ποτε δεν ξανααναφερθηκε, συνεχισαμε να μιλαμε οπως πριν.

Οταν εγω ερωτευτηκα και εκανα μια σοβαρη σχεση εκεινος διακριτικα εξαφανιστηκε παλι μεχρι που πριν λιγους μηνες με εναν τροπο ξαφνικο και τυχαιο ηρθε παλι στη ζωη μου.

Οι συνθηκες ακομα δεν ειναι ευνοικες, εκεινος ειναι εξωτερικο κ εγω ειμαι εδω και ετσι θα ειμαστε κ στο αμεσο μελλον. Παλι μιλαμε φιλικα οπως παντα αλλα παλι εγω νιωθω με εναν περιεργο τροπο μεσα μου πως δεν ανησυχω,ουτε αγχωνομαι, γιατι με αυτον τον ανθρωπο θα μας φερνει η ζωη κοντα ξανα κ ξανα μεχρι να εκπληρωθει ο σκοπος του στη ζωη μου κ ο δικος μου στη δικη του.

Σας ακουγεται τρελο? Δεν εχω πει σε κανεναν αυτο που μου συμβαινει γιατι απο την πρωτη στιγμη ως τωρα υπαρχει μια περιεργη ατμοσφαιρα,μια περιεργη διαισθηση μεσα μου γι'αυτην.

Διαβασα καποτε για καρμικες σχεσεις κ δεν μπορω να μιλαω με σιγουρια αλλα ισως εγω βιωνω μια τετοια. Αν εχει κανεις καποια παρομοια εμπειρια η καμια ιδεα ας την πει...σαν γνησιος Ταυρος οπως προειπα θελω να παταω στα ποδια μου...

Ευχαριστω πολυ!
    ...'cause things shall procceed as foreseen...
    Skalds and Shadows, Blind Guardian

2. Το πιο κάτω μέλος του φόρουμ λέει ότι του αρέσει η ανάρτηση του μέλους Elrodien

juniper (22-01-13)

3. Μαθητευόμενο ξωτικό
    Περιοχή
    Βολος
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    0

Προεπιλογή

Ξερεις,ακομα και καρμικη σχεση να μην ειναι,διαθετει ολες τις προυποθεσεις της ιδανικης σχεσης.Και εφ΄οσον εμπιστευεσαι την διαισθηση σου,συνεχισε,και ολα θα πανε καλα .
    In suffering,there is a limit .
    In fearing,there is none .

4. Μέλος Νεραϊδόκυκλου Το avatar του χρήστη GeorGe
    Περιοχή
    Λάρισα!
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    5
    Του άρεσαν 15 μηνύματα

σε 12 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Εγώ πιστεύω οτι όταν πραγματικά νίωθουμε κάτι για κάποιον, όσος καιρός και να περάσει θα τον ξαναβρείς, και δεν θα σταματήσει ποτέ αυτή η έλξη (άλλοτε φιλική, ερωτική) που υπάρχει μεταξύ σας!!!Ένας απ τους νόμους της ζωής!!!!
    Και τα λουλούδια ξέρουν πως θα μαρανθούν, κι όμως ανθίζουν
    Και τα αστέρια λάμπουνε, ομώς μια μέρα θα σβήσουν............
    Πόσο θα θελά να χα φτερά ψηλά για να πετώ.......................
    Πως είναι απο ψηλά που με κοιτάς εσύ μονο να δώ...............
    Να ατενίσω τον κόσμο με ένα βλέμμα καθαρό......................
    κι οτι με πονάει βαθιά να ρθώ μια μέρα να σου πω...............

5. Μαθητευόμενο ξωτικό Το avatar του χρήστη ανναμαρια
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    0

Προεπιλογή

ότι είναι να γινει θα γίνει..

6. Μέλος Νεραϊδόκυκλου Το avatar του χρήστη Blue Elf
    Περιοχή
    Ουρανουπολη
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    795
    Του άρεσαν 122 μηνύματα

σε 68 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Γειά σου φιλη Erlodien, νομίζω ότι η απάντηση είναι μέσα σου και ήδη τη γνωρίζεις! Απλά χρειάζεσαι επιβεβαίωση.. Εγώ θα σου πω μόνο, keep walking! ..
    Μπορείς να τρεξεις, αλλά δεν μπορείς να κρυφτείς....

7. Το πιο κάτω μέλος του φόρουμ λέει ότι του αρέσει η ανάρτηση του μέλους Blue Elf

juniper (22-01-13)

8. Νεράιδα Το avatar του χρήστη juniper
    Περιοχή
    Στα φτερά μιας νυχτοπεταλούδας
    Μου αρέσει η ανάρτηση
    2.496
    Του άρεσαν 1.406 μηνύματα

σε 747 αναρτήσεις

Προεπιλογή

Είσαι τυχερή, φίλη μου που βιώνεις τη γλυκιά προσδοκία μιας ευτυχίας και ειδικά με αυτόν τον τρόπο σαν η χαρά να παίζει κρυφτό με τη ζωή!..Πάντως, σχετικά, οι ειδήμονες λένε πως μια σχέση που κρατάει περισσότερο από τρία χρόνια στη ζωή μας, είναι καρμική.
    Η αλαζονεία και η απληστία είναι ζώα του διαβόλου, δάμασέ τα πριν σε δαμάσουν εκείνα.

9. Τα 2 πιο κάτω μέλη του φόρουμ λένε ότι τους αρέσει η ανάρτηση του μέλους juniper.

Blue Elf (22-01-13),Demi (22-01-13)

Πληροφορίες για το θέμα

Users Browsing this Thread

Υπάρχουν αυτή τη στιγμή 1 χρήστες.(0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παρόμοια Θέματα

1. το καρμα της ρουτινας!
    By dryad! in forum Διάφορα τεστ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-14, 17:51

Δικαιώματα - Επιλογές