PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεράιδες των κήπων!!!

ΝΕΡΑΙΔΟΚΛΕΦΤΡΑ
14-04-10, 23:42
http://img94.imageshack.us/img94/2916/k2mezkctresize200x200.jpg

Όλη την μέρα και νύχτα οι νεράιδες των κήπων είναι απασχολημένες με τα λουλούδια και τα δένδρα (γι' αυτό να φροντίσουμε να μην τα καίμε).
Πριν ξυπνήσουμε στολίζουν με πρωινή δροσιά, ξεσκονίζουν τα πέταλα και τα φύλλα.
Την ημέρα φυτεύουν αθόρυβα νέους σπόρους και φροντίζουν τα νέα βλαστάρια.
Το σούρουπο απλώνουν νεραιδόσκονη σε όλο τον κήπο, για να μεγαλώσουν τα φυτά.
Οι νεράιδες των κήπων είναι νροπαλές και κρύβονται.
Άν καθίσετε το σούρουπο του καλοκαιριού στον κήπο, μπορεί να δείτε καμιά να τριγυρίζει.

Τώρα. Κήπο που θα βρούμε????

πηγή faiyfairy

ashrai
15-04-10, 00:06
λοιπον λινα μου θα σου πω ενα περιστατικο μαλλον σαν μια ομορφη ιστορια μοιαζει..οταν δουλευα στην ναξο κ γυρνουσα αργα απο το μαγαζι κατα τις 200 το βραδυ,καθομουν στο μπαλκονι του σπιτιου μας να χαλαρωσω γιατι και εχει ομορφη θεα κ εναν πολυ ομορφο κηπο..ο πατερας μου στον κηπο ειχε φυτεψει μια λεμονια που εφτανε μεχρι το μπαλκονι..ενα βραδυ λοιπον με ενα πανεμορφο φεγγαρι νησιωτικο καθαρο(γιατι εκει ολα καθαρα τα βλεπεις στον ουρανο),οπως εκανε αντανακλαση το φεγγαρι με την λεμονια,ειχε κ λιγο αερακι αρχισα να βλεπω τα φυλλα της λεμονιας σαν μικρα ξωτικουλια..το ενα ειχε μεγαλο σκουφακι,το αλλο κοιτουσε προς τον ουρανο(σημειωση δεν ειχα πιει τιποτα χαχαχα),ενα αλλο ηταν σαν βασιλιας τους κ τα μαλλωνε..διαφορες εικονες!ηταν πολυ ομορφο..ειδες τα ματια του ανθρωπου πως παιζουν καμμια φορα;ή ισως δεν ηταν τα ματια;;(καλα μπορει να εχω κ εγω ψιλοβλαβη χαχα).οτι κ να εχω ηταν πολυ ομορφο σαν εικονα να λικνιζονται τα φυλλα της λεμονιας κ να μοιαζουν σαν κοινωνια των ξωτικων!ειδες λοιπον που υπαρχουν οι φιλοι μας στους κηπους;αρκει να εχουμε φαντασια κ ανοιχτο μυαλο για να τους δουμε.απο τοτε οποτε ειχε μεγαλο φεγγαρι εβγαινα στο μπαλκονι για να ξαναδω αυτην την εικονα!αλλοτε την εβλεπα αλλοτε οχι.οταν παντρευτηκα μετα προσπαθησα να την δειξω κ στον αντρα μου.βεβαια δεν εβλεπε τιποτα!βλεπεις οι φιλοι μας εμφανιζονται μονο στους φιλους τους που τους αγαπανε!!

ΤΑΝΙΑ
17-04-10, 20:28
αχ άραγε έρχονται και στα μπαλκόνια.γιατί τα λουλουδάκια μου χρειάζονται ένα νεραιδίσιο χέρι.κάτια πολύ όμορφη η εικόνα που μας περιέγραψες.:)

ashrai
17-04-10, 20:30
σε ευχαριστω τανια μου ηταν κ ομορφο σαν συναισθημα..

me kalesan!
18-04-10, 23:50
Oλος ο κυπος μου ειναι αφιερωμενος στις νεραιδες!!!!! αλλα εγω γιατι θεωρω οτι ειναι ψηλα αδυνατα πανεμορφα οντα που δεν εχουν φτερα αλλα μια λαμψη που μιαζουν με φτερα; σε μια φωτο θα δειτε εκει που ειναι η ομπρελα εχω κρεμασει ολο σφονδιλους οπου τα χω βρει σε βουνα και διπλα σε ρεματα και ρεματιες! και ενα καμπανακι μια νυχτα χτυπουσε χωρις αερα! λετε να πηγαν;

ashrai
19-04-10, 00:11
ειναι τοσο ομορφος ο κηπος σου που σιγουρα τον πλησιασαν για να τον χαρουν!

me kalesan!
19-04-10, 00:12
βρηκα και αλλες φωτο! στο κιοσκι εχω κρεμασμενω και ενα σπιτακι οπως και στην ομπρελα κατω στην βαση της!

ΤΑΝΙΑ
19-04-10, 10:28
πολύ όμορφος κήπος.ιδανικός για νεραίδες.:)

me kalesan!
19-04-10, 10:35
πολύ όμορφος κήπος.ιδανικός για νεραίδες.:)
ευχαριστω τανια! εχω σχεδον ολα ταφυτα και λουλουδια. ξερεις που μπορω να βρω η να αγορασω κουφοξυλια;:confused:

koukoutsaki
19-04-10, 10:39
πανεμορφος ο κηπος σου!!εισαι πολυ τυχερος!!

ΤΑΝΙΑ
19-04-10, 10:39
θα σε απογοητεύσω νομίζω οι γνώσεις μου περι κηπουρικής περιορίζονται στα φυτά μπαλκονιού;)

koukoutsaki
19-04-10, 10:46
θα βρεις ευκολα σε φυτωρια.συνηθως την ονομαζουν αφροξυλια (πηρε το ονομα της απο την θεα αφροδιτη).

me kalesan!
19-04-10, 10:49
πανεμορφος ο κηπος σου!!εισαι πολυ τυχερος!!
να σε καλα! σε ευχαριστω! απο τον περασμενο νοεμβρη τον εχω δημιουργησει δεν ημουν στο χωριο ελειπα κρητη! εβαλα περιπου 80 δεντρα απο δαφνες μεχρι κερασιες ελατα και απο λουλουδια σχεδον τα παντα. περιμενω να μεγαλοσουν θελω ο κυπος μου να ειναι ενα ασφαλες μερος για μενα και τον κοσμο μου! θα σας ενημερωνω συνεχεια

me kalesan!
19-04-10, 10:52
θα βρεις ευκολα σε φυτωρια.συνηθως την ονομαζουν αφροξυλια (πηρε το ονομα της απο την θεα αφροδιτη).
κουκουτσακι δε το ξερουν και θα σκασω αν δε το βρω!

koukoutsaki
19-04-10, 10:53
ναι φανταζομαι πως οταν μεγαλωσουν τα δεντρα θα ειναι απιστευτος!θα ηθελα να μαθαινω για την εξεληξη του.δεν ξερω αν εχεις βαλει και λεβαντες αλλα θα ηταν πανεμορφα.η λεβαντα γινεται θαμνος και ειναι ευκολη στο να δημιουργησεις φυσικους φραχτες.ασε που θα μοσχοβολαει ο τοπος!!αν χρειαστεις τιποτα για τα φυτα ρωτα με,θα χαρω να βοηθησω.

koukoutsaki
19-04-10, 10:57
http://2.bp.blogspot.com/_dufI8qJrZJs/SBde116lP_I/AAAAAAAAAf0/8R7LebCCdKg/s320/%CE%91%CE%A6%CE%A1%CE%9F%CE%9E%CE%A5%CE%9B%CE%99%C E%91+%CE%91.JPG

εκτυπωσε την φωτογραφια και δειξτο.ισως του δινουν αλλο ονομα.αν το δουν θα καταλαβουν γιατι ειναι δεντρο κοινο.το φυτευουν μεχρι και στους δρομους.

me kalesan!
19-04-10, 11:37
τωρα καταλαβα εμεις την λεμε σμαρδαλια! ειναι γεματο το βουνο πισω απο το σπιτι μου απο κει θα βγαλω φυτο! κουκουτσακι εχω λεβαντα! οπως και δεντρολιβανα, ματσουρανα, διοσμο, ριγανη, δαφνες και πικροδαφνες, ρολογια,2 ειδη γιασεμιου, αγιοκλιμα, τριανταφυλιες αγριες και μη, ελατια, λεμονοκυπαρισα, μαργαριτες, κυκλαμινα, αγγελικες, φωτινιες, ελιες, κισσους, γαρυφαλλα, μανολιες, ροδιες, κερασια, δαμασκινια, βερικοκια, μπαμπου και παπυρους, καλοπιστικα καλαμια, βουρλα, νουφαρα, βασιλικους, φραουλιες, ιριδες, καλες, νυχακια, γερανια, πανσεδες, πετουνια, νταλιες,γκι, πασχαλια, βροχη των ξωτικων,φτερες,ροδοδεντρο, καρυδια, καμελιες,κατιφεδες,λιλιουμ και αλλα πολλα που βγενουν μονατους! οπως μανιταρια και ενα ειδος κρινου το δακρι της παναγιας. αχ και αλλα πολλα που δε τα χερω τα ονοματα τους οπως κατι θαμνοι με κοκκινα φυλλα

koukoutsaki
19-04-10, 12:30
τελεια!!τελεια!!!θα περιμενουμε να δουμε φωτογραφιες!!!

ιριδα
22-04-10, 23:39
:p αυτοs δεν ειναι κηποs ειναι ονειρο μαs ξεσηκωνηs σιγουρα εκει κατοικουν νεραιδεs να τον κραταs ετσι ομορφο

me kalesan!
23-04-10, 14:45
:p αυτοs δεν ειναι κηποs ειναι ονειρο μαs ξεσηκωνηs σιγουρα εκει κατοικουν νεραιδεs να τον κραταs ετσι ομορφο
ευχαριστω ιριδα! αγαπω τοσο πολυ τα φυτα που δεν κανω καθε μερα αλλη δουλεια να τα φροντιζω! τα περνώ ενα -ενα καθε μερα! τωρα εβαλα και αλλα φυτα οπως νυχτολουλουδα ποτεδερια αυτο ειναι υδροβιο που αν το κανεις ροφημα ειναι κατα της αντισυλληπσεις και αλλα πολα που δε τα ξερω τα ονοματα τους!θα σας διχνω φωτο!:d

me kalesan!
28-04-10, 22:07
ολα ανθιζουν και ειναι τελια! ακομα και οι πεταλουδες τρελαθηκαν:d

me kalesan!
28-04-10, 22:20
ολα ανθιζουν και ειναι τελια! ακομα και οι πεταλουδες τρελαθηκαν:d
να και αγγελικες μου με ψηλο και χοντρο φυλλο

thea
28-04-10, 23:02
Με την παραπάνω ευκαιρία που μου έδωσες για την κουφοξυλιά.....
http://www.dolo.gr/images/stories/plants/O-Z/sambycus_nigra.jpg
Σαμπούκος – κουφοξυλιά- αφροξυλιά (Sambucus nigra)
Φυλλοβόλο δενδρύλλιο, ύψους μέχρι 10 μέτρα, ευρύτατα διαδεδομένο, ανήκει στην οικογένεια των Καπριφολιδών (Caprifoliaceae). Τα φύλλα του είναι σύνθετα με φυλλάρια λογχοειδή, οδοντωτά. Τα άνθη είναι λευκοκίτρινα, μικρά, σχηματίζουν σκιαδόμορφους κορύμβους και είναι εντόνως αρωματικά και εμφανίζονται πριν την έκπτυξη των φύλλων. Μετά την καρπόδεση σχηματίζουν μικρές μαύρες ράγες. Ο κορμός του δέντρου έχει ανοιχτόχρωμο φλοιό με σχισμές και λευκά στίγματα. Τα κλαδιά του περιέχουν άφθονη εντεριώνη (κουφο-ξυλιά). Είναι αυτοφυές σε δροσερά δασώδη εδάφη, σε άκρες χειμάρρων και καλλιεργειών.
Φαρμακευτικές ιδιότητες: Τα άνθη, τα φύλλα, οι ρώγες και η φλούδα είναι τα μέρη που χρησιμοποιούμε για διάφορες ασθένειες. Από ξεραμένα άνθη φτιάχνουμε τσάι, κατάλληλο για την καταπολέμηση των κρυολογημάτων. Ακόμη συνιστάται για εντριβές κατά τον σπυριών της επιδερμίδας. Καταπλάσματα από φύλλα απαλύνουν τους πόνους από αιμορροΐδες και εγκαύματα. Τέλος, ξεκουράζουν τα κουρασμένα και κόκκινα μάτια. Οι ρώγες του σαμπούκου δεν πρέπει να τρώγονται ποτέ ωμές, ούτε να πίνεται ο χυμός του ωμός, γιατί και τα δυο μπορούν να προκαλέσουν διάρροια. Επίσης η φλούδα δεν πρέπει να χρησιμοποιείται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.
Περισσότερα
Φυτό γνωστό από την μακρινή αρχαιότητα! Οφείλει το όνομά του στην ελληνική λέξη "σαμβύκη" ή " ιαμβύκη" (Ησύχιος), αιολικός τύπος του "σάνδυξ", που σημαίνει κόκκινο! Από το φυτό έφτιαχναν κόκκινο χρώμα. Επιπλέον, σάνδυκες ήταν τα ωραία διαφανή ενδύματα των γυναικών. Σαμβύκη, ακόμη, ήταν ένα γνωστό στον αρχαίο κόσμο μουσικό όργανο, το οποίο προερχόταν από την Ανατολή (Συρία, Περσία) και αναφέρεται από πλήθος συγγραφέων, όπως τον Αριστοτέλη, τον Πλούταρχο κ.λπ. Μάλλον το έφτιαχναν με ξύλο σαμπούκου, όπως φαίνεται να έφτιαχναν και μια πολιορκητική μηχανή, ενώ αναφέρεται και φάρμακο με την ίδια ονομασία! Στα προϊστορικά χρόνια ο καρπός χρησιμοποιήθηκε ως τροφή και τα άνθη ως ίαμα.Η έντονη ευχάριστη μυρουδιά οφείλεται στο αιθέριο έλαιο πλούσιο σε γλυκοσίδια, τανίνες και χρησιμοποιείται ως εφιδρωτικό και σπασμολυτικό. Ο πατέρας της Ιατρικής Ιπποκράτης, χρησιμοποίησε το φυτό για την αντιμετώπιση γυναικολογικών προβλημάτων, και ως φάρμακο κατά της υστερίας. Ο Διοσκουρίδης χρησιμοποιούσε τους βλαστούς σε κατάπλασμα κατά της ποδάγρας, των φλεγμονών, των εγκαυμάτων και των δαγκωμάτων σκύλου.ΧΡΗΣΗ: Οι καρποί τρώγονται ή χρησιμοποιούνται στην παρασκευή γλυκισμάτων για τον αρωματισμό κέικ, μπισκότων, χυμών φρούτων.. Οι Καυκάσιοι οινοποιούν τον μούστο βάζοντας άνθη σαμπούκου και αρωματίζουν τις κρέμες, οι Βούλγαροι φτιάχνουν ξύδι σαμπούκου, οι Σέρβοι μαρμελάδες. Μόνο σε συνδυασμό με άλλα βότανα χρησιμοποιείται για αφέψημα.

thea
28-04-10, 23:04
ααα..... δεν πρόλαβα να γράψω.... τέλειος ο κήπος σου....!!! οι νεραϊδούλες φαντάζομαι πάρτι θα έχουν κάθε βράδυ!!! χιχιχι....

me kalesan!
28-04-10, 23:11
[QUOTE=thea;32720]ααα..... δεν πρόλαβα να γράψω.... τέλειος ο κήπος σου....!!! οι νεραϊδούλες φαντάζομαι πάρτι θα έχουν κάθε βράδυ!!! χιχιχι....[/QUOT
ευχαριστω για ολα!!!!! ειναι αληθεια οτι δε μου λειπει κανεα αποσταγμα αυτο πως και μου ξεφυγε:confused::D

ιριδα
28-04-10, 23:30
;) αχ! οκηπος σου ειναι πανεμορφος, και πρεπει να εχεις κουραστη για να το φτιαξης, γιατι αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχεις βαλει πολλυ προσωποικη δουλεια το καταλαβα απο της πετρες που εχεισ γυρο απο τα κηπακια, περιμενουμε κι'αλλες τετοιες φωτογραφιες

me kalesan!
28-04-10, 23:40
;) αχ! οκηπος σου ειναι πανεμορφος, και πρεπει να εχεις κουραστη για να το φτιαξης, γιατι αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχεις βαλει πολλυ προσωποικη δουλεια το καταλαβα απο της πετρες που εχεισ γυρο απο τα κηπακια, περιμενουμε κι'αλλες τετοιες φωτογραφιες
να ξερεις ολες οι πετρες ειναι μια-μια μαζεμνη! απο ποταμια και και απλια σπιτια! πολα φυτα τα χω αγοραση αλλα και πολα εχω απο την θεια μου! αγαπα και αυτην πολυ τα λουλουδεια! εχει φτασει σε σημειο να μην χωρανε! και να ξερεις λουλουδια αν εχεις πρεπει να δινεις με την καρδια σου! ετσι θα διπλασιαστουν και θα νιοθεις ευχαριστα! ακομα τα βαζω μουσικη :d αυριο περιμενς να ανθησουν οι καμπανουλες:)

ιριδα
28-04-10, 23:51
;) το καταλαβα,γιατι αλλες ειναι μεγαλες αλλες μικρες,το ξερω τα λουλουδια θελουν την προσοχη μας και την αγαπη μας για ν'ανθιζουν και να μεγαλονουν, ειδηκα οταν τα παιρνης φυτωρια και τα μεγαλωνης εση. ειναι σαν τα παιδια μας,περιμενω να δω αυριο της καμπανουλες.

me kalesan!
28-04-10, 23:59
;) το καταλαβα,γιατι αλλες ειναι μεγαλες αλλες μικρες,το ξερω τα λουλουδια θελουν την προσοχη μας και την αγαπη μας για ν'ανθιζουν και να μεγαλονουν, ειδηκα οταν τα παιρνης φυτωρια και τα μεγαλωνης εση. ειναι σαν τα παιδια μας,περιμενω να δω αυριο της καμπανουλες.
ok! εισαι ευαισθτουλα και συ! αλλα και με μεγαλη υπομονη και πιστη στην ομαδα!

ιριδα
29-04-10, 10:09
:o καλημερα, ελπιζω να ανθισαν οι καμπανουλες, για να ερθου το βραδυ οι νεραιδες να στησουν χορο

me kalesan!
29-04-10, 10:31
[QUOTE=ιριδα;32756]:o καλημερα, ελπιζω να ανθισαν οι καμπανουλες, για να ερθου το βραδυ οι νεραιδες να στησουν χορο[/QUOTEθα βγαλω σε λιγο φωτο:)

me kalesan!
29-04-10, 11:17
εδω εβγαλα και τα νουφαρα που μεγαλονουν! και τα σφοντιλια που βρηκα σε ριακια και ποταμακια

ιριδα
29-04-10, 11:37
:) ωραια τα νουφαρα,μετα ψαρακια γυρο τους να χορευουν, η τριανταφυλιες σου απιθανες, νομοιζω πως η νεραιδα των κηπων κατοικει στον δικο σου

me kalesan!
29-04-10, 11:40
[quote=ιριδα;32766]:) ωραια τα νουφαρα,μετα ψαρακια γυρο τους να χορευουν, η τριανταφυλιες σου απιθανες, νομοιζω πως η νεραιδα των κηπων κατοικει στον δικο σου[/quote
ετσι λεω και γω:d

me kalesan!
09-05-10, 13:40
σιγα - σιγα μεγαλωνουν!

me kalesan!
10-05-10, 13:59
sori που σας εχω κουρασει με τα λουλουδια μου αλλα τα λατρεβω παρα! μα παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!! Σε κανα 2 μερεσ θα βγουν και τα πρωτα ναφουρα και τα πρωτα ανθοι της ρολογιας μου! Οπως και ολα τα γερανια μου !

ιριδα
11-05-10, 00:15
:) ειναι ολα πολλυ ωραια, ειδικα οπως εχεις βαλη τη γλαστρουλα με της μαργαριτες εκει στη λιμνουλα στα βραχια ειναι πολλυ ομορφα, περιμενω να δω φωτογραφιες απο τη ρολογια , εχω να δω πολλα χρονια

me kalesan!
11-05-10, 00:26
:) ειναι ολα πολλυ ωραια, ειδικα οπως εχεις βαλη τη γλαστρουλα με της μαργαριτες εκει στη λιμνουλα στα βραχια ειναι πολλυ ομορφα, περιμενω να δω φωτογραφιες απο τη ρολογια , εχω να δω πολλα χρονια
σε λιγο θα βαλω! το πρωτο λουλουδι για φετος!!!!

me kalesan!
11-05-10, 01:50
το πρωτο λουλουδι!

thea
13-05-10, 02:30
άααααχ! πολύ ωραία η ρολογιά σου!!!! έβαλες νούφαρα στην λιμνούλα που έχεις?? με την πρώτη ευκαιρία θα σας δείξω και το δικό μου μικρό κηπάκι που έχω μπροστά στο σπίτι μου! είναι μικρούλι... μα το αγαπώ πολύ!!!

me kalesan!
13-05-10, 02:34
εχω νουφαρα και σε λιγο βγενει το πρωτο λουλουδι! περιμενωνα δω τον κηπο σου!!!!!!!!!!!

thea
13-05-10, 02:44
ο.κ.!! θα βγάλω φωτογραφίες με το κινητό μου και με στικάκι θα τις περάσω εδώ .... άν τα καταφέρω βέβαια.... χιχιχι..... θα δούμε και νούφαραααααααα!!!!

me kalesan!
13-05-10, 02:48
και θα σας το αφιερωσω!

thea
13-05-10, 02:50
....ευχαριστούμε.....

me kalesan!
15-05-10, 01:48
δε ξερω αν σας κουραζω αλλα εδω βρηκα την χαρα μου! θα δειτε και ενα μαυρο γερανι! μου αρεσει παρα πολυ! ισως προσελκυει και καμια κακη νεραιδουλα αλλα..............

me kalesan!
16-05-10, 13:11
και το πρωτο λουλουδι που σας το αφιερωνω!!!!!

misdimzi
16-05-10, 18:07
πανέμορφο,σε ευχαριστούμε πάρα πολύ.

iris
16-05-10, 19:29
δε ξερω αν σας κουραζω αλλα εδω βρηκα την χαρα μου! θα δειτε και ενα μαυρο γερανι! μου αρεσει παρα πολυ! ισως προσελκυει και καμια κακη νεραιδουλα αλλα..............

δε μας κουραζεις καθολου!!!ολα οσα μας δειχνεις ειναι πολυ ομορφα κ σ'ευχαριστουμε πολυ!!!συνεχισε......:):):):)

me kalesan!
18-05-10, 12:10
και αυτα τα λουλουδια περιμενα πως και πωσ να μου ανθισουν! ο κρινος ειναι το λιλιουμ!

me kalesan!
20-05-10, 15:49
και αλλο νουφαρο και αυτο σας το χαριζω! και κατι που ειδα πρωτη φορα ειναι το πιξαρι ανθισμενω!

Πέτρος
20-05-10, 17:47
oλος ο κυπος μου ειναι αφιερωμενος στις νεραιδες!!!!! αλλα εγω γιατι θεωρω οτι ειναι ψηλα αδυνατα πανεμορφα οντα που δεν εχουν φτερα αλλα μια λαμψη που μιαζουν με φτερα; σε μια φωτο θα δειτε εκει που ειναι η ομπρελα εχω κρεμασει ολο σφονδιλους οπου τα χω βρει σε βουνα και διπλα σε ρεματα και ρεματιες! και ενα καμπανακι μια νυχτα χτυπουσε χωρις αερα! λετε να πηγαν;

πολύ καλος ο κύπος σου, και τα χρυσοψαράκια επισεις..
απολαυστικός.. σιγουρα θα ήρθαν βολτούλα :)

me kalesan!
20-05-10, 20:08
πολύ καλος ο κύπος σου, και τα χρυσοψαράκια επισεις..
απολαυστικός.. σιγουρα θα ήρθαν βολτούλα :)
ευχαριστω πετρο! τον αγαπω παρα πολυ! ολοι και ολα ειναι καλοδεχουμενα στον κηπο μου! οπως και αυτο το μικρο! στην αρχη το περασα για νεραιδουλι πηγε και κατσε στη μυτη μου χαχαχαχαχα!

Πέτρος
31-05-10, 05:20
τπτ φίλε μου..είμαστε πια σε μια κοινωνία του μπετόν, οπότε και λίγο το πράσινο κάνει καλό.. έχω και έγω ένα κήπο μόλις βρω ευκαιρία θα βάλω και εγώ καμια φωτό.. δεν είναι τόσο ωραιος όσο ο δικός αλλά βλέπετε :p

me kalesan!
31-05-10, 10:16
ωραιος ειναι και ο δικος σου κηπος! καθε κηπος ειναι μοναδικος!