PDA

Επιστροφή στο Forum : το αστερι των ξωτικων

dryad!
04-05-09, 14:30
Τo Αστέρι των Ξωτικών (Elvenstar)
Υπάρχoυν πολλές απόψεις γύρω από το septagram: το επτάκτινο αστέρι, επίσης γνωστό ως το αστέρι των ξωτικών. Τα τελευταία χρόνια, το αστέρι έχει κερδίσει πολλή δημοτικότητα μεταξύ εκείνων που πιστεύουν στα ξωτικά και αποτελεί ένα μαγικό σύμβολο της παιδικής ηλικίας και των ονείρων.
Κάθε σημείο του αστεριού έχει ένα νόημα. Το νούμερο επτά άλλωστε είναι ένας μαγικός ή τυχερός αριθμός. Επτά είναι τα θαύματα του αρχαίου κόσμου, επτά τα ορατά χρώματα σε ένα ουράνιο τόξο, επτά νότες σε μια μουσική κλίμακα. Επιπλέον, υπάρχουν επτά chakras: ενεργειακά κέντρα στο σώμα και επτά ημέρες της εβδομάδας. Το νούμερο επτά αντιπροσωπεύει την καθολική ισορροπία.

Για μερικούς, τα σημεία αντιπροσωπεύουν τις επτά κατευθύνσεις: ο Βορράς, νότος, ανατολή, δύση, πάνω, κάτω, και μέσα.
Για άλλους, είναι τα επτά μαγικά στοιχεία: γη, αέρας, φωτιά, νερό, ζωή, φως και μαγικός αιθέρας.
Ακόμα άλλοι λένε ότι είναι εσωτερικά και εξωτερικά στοιχεία: γη, αέρας, φωτιά, νερό, ουρανός, γη και ο εαυτός μας.

Η πιο δημοφιλής ερμηνεία :
1 - ήλιος (ευημερία, δικαιοσύνη, η πύλη)
2 - τα ξωτικά των δέντρων (φιλία και θεραπεία)
3 - τα ξωτικά του νερού (δημιουργικότητα, σεξουαλικότητα, ξύπνημα)
4 - μαγεία (αγάπη)
5 - σελήνη (ισορροπία)
6 - ξωτικά του αέρα (δικαιοσύνη, θεραπεία)
7 - ένωση (Gaia Consciousness)

Διαλογισμοί με το αστέρι των Ξωτικών
Το πρώτο σημείο αντιπροσωπεύει τον ήλιο, το κοντινότερο αστέρι μας -η πύλη στην ειρήνη και την ευημερία στη χώρα των ξωτικών. Ο δράκος της αλήθειας της αγάπης και της δικαιοσύνης συνδεόταν με αυτό το σημείο.

Το δεύτερο σημείο είναι συνδεδεμένο με τα πνεύματα των δέντρων. Σε αυτό το σημείο η δημιουργική ενέργεια της αγάπης της φιλίας και του φωτός, σύμμαχος με ένα μωρό δράκο του ουράνιου τόξου, βοηθά να απαλλαγούμε από αρνητικές ενέργειες και να ξεμπλοκάρουμε τα ενεργειακά μας κέντρα.

Το τρίτο σημείο συμβολίζει την δημιουργική ενέργειά μας -τη δύναμη που έχουμε μέσα μας για αυτοθεραπεία και αναζωογόνηση. Τα πνεύματα των υδάτων μας καθαρίζουν βοηθώντας να ξυπνήσουμε την αληθινή μας φύση.

Το τέταρτο σημείο συνδέεται με την μαγεία του φυσικού κόσμου. Αν δούμε τον κόσμο με τα μάτια ενός μικρού παιδιού, όλα γύρω μας θα γίνουν μαγικά.

Το πέμπτο σημείο, αντιπροσωπεύει την σελήνη και την ανάγκη για ισορροπία ειρήνη και ευημερία στη γη για να ανοιχτή η πύλη για την είσοδο στη χώρα των ξωτικών.

Το έκτο σημείο, είναι συνδεδεμένο με την δικαιοσύνη. Τα πνεύματα του αέρα αναγνωρίζουν την ξωτική μας πλευρά, το παιδί που όλοι κρύβουμε μέσα μας, παρόλα αυτά η δικαιοσύνη είναι απαραίτητη και έτσι πιστεύεται θα έρθει το ξύπνημα των θεραπευτών. Οι δράκοι του ουράνιου τόξου συνδέονται με αυτό το σημείο.

Το έβδομο σημείο, δείχνει τον τρόπο για τη επιτυχία. Αρκεί να επεκτείνουμε της δυνάμεις μας και να φέρουμε περισσότερη αγάπη και μαγεία στην ζωή όλων, να γίνουμε ένα με την μητέρα γη.

Οι επτά ειδικοί πολύτιμοι λίθοι, αντιπροσωπευτικοί των επτά σημείων που βρίσκονται στο αστέρι των ξωτικών, είναι:

~ Ρουμπίνι, για την απόκτηση της δύναμης των ξωτικών.

~ Μαλαχίτης, για επικοινωνία με τα ξωτικά.

~ Αμέθυστος, για το ξύπνημα του μυαλού και του πνεύματος, της γνώσης, του καθαρισμού και διαύγειας.

~ Αβαντουρίνης (Χρυσαμμόλιθος), για επικοινωνία με τα ξωτικά μέσω ονείρων φαντασίας και για περιπέτειες στην ξωτικοχώρα.

~ Σταυρολίτης, είναι η ιερή πέτρα των ξωτικών. Βοηθάει στην σύνδεση με την φύση και κατά την διάρκεια του διαλογισμού βοήθα στην ερμηνεία των μηνυμάτων από τους μικρούς μας φίλους.

~ Κρύσταλλος Χαλαζία, χρησιμοποιείται για να προσελκύσει περισσότερο φως και αγάπη. Βοηθά στη προστασία, καθαρισμό, καθοδήγηση από τα ξωτικά και ενισχύει τις ιδιότητες όλων των άλλων πετρών.

~ Ρόδινος Χαλαζίας, για την έμπνευση, τα μηνύματα και δώρα από τα ξωτικά.

το επτακτινο αστέρι

πληροφοριες απο ....artofwise.gr, rialian.com

Παρατηρησατε οτι το επτακτινο αστερι βρισκεται στο κεντρο της σημαιας των ξωτικων?
βλ τα σύμβολα των νεράιδων.Μεγάλο ενδιαφερον εχει και το θεμα της Velinia για το επτα.

me kalesan!
14-06-10, 15:34
ενα πολυ ωραιο θεμα!!!! μπραβο!!!!
το αστερι των ξωτικων το εχουν μεσα τους ανθρωποι με βαση του ονοματος η και της ημερομηνιας γεννησεις τους!γιαυτο τους αρεσει η μοναξια, η αρμονια και γαληνη, πιστευουν στο μεταφυσικο, φιλοσοφουν, αγαπαν την φυση πανιδα και χλωριδα, ονειροπολουν, οραματιζοντε και εχουν γνωσεις που και οι ιδιοι δεν μπορουν να καταλαβουν απο που προερχοντε! ειναι εκκεντρικοι και επυφιλακτικοι! το 7 ειναι ο αριθμος των μαγων και σοφων, ξωτικων και των ιχθειων, εχει σαν πολικοτιτα το γιανκ! τα γραμματα στα ελληνικα που αντιπροσωπευει ενα 7 ειναι το Ζ,Ο και Ψ. στα λατινικα G,P και Υ. ενας που εχει το αστερι θα δει οτι του αρεσει το βιολετι και μοβ χρωμα. οι πολυτιμοι λιθοι που του αρεσει να βλεπει και να εχει στην κατοχη του ειναι ο αμεθυστος και αλεξανδριτης! και τα ανθη που του αρεσουν ειναι η λεβαντα για τη σιωπη και το πελαργονιο για τη διακριση!

me kalesan!
16-06-10, 18:09
σου δινω τον πινακα μετατροπης με τον οποιο μπορειτε να υπολογισετε την αριθμολογικη ενεργεια των γραμματων και των λεξεων! ειναι ο πινακα του μεγαλου δασκαλου και μυστη πυθαγορα!!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Α Β Γ Δ Ε - Ζ Η Θ
Ι Κ Λ Μ Ν Ξ Ο Π
Ρ Σ Τ Υ Φ Χ Ψ Ω
εχουμε και λεμε: στο 1 αντιστοιχουν το Α,Ι και Ρ! στο 2 το Β,Κ και Σ! στο 3 το Γ,Λ και Τ! στο 4 το Δ,Μ και Υ! στο 5 το Ξ και Χ! στο 7 το Ζ,Ο και Ψ στο 8 το Η,Π και Ω και στο 9 το Θ!
π.χ το ονομα Αποστολος εχει ενεργεια: 1+8+7+2+3+7+3+7+2=40= 4+0=4 αρα ο ενεργεια του ονοματος μου ειναι το 4! αλλα αν προσεξετε εχω και πολα 7αρια! που πανω απο 2 αν εχεις ενα εριθμο εχεις εντονα και αυτη την ενεργεια!Δε φτανει ομως μονο το ονομα αλλα και το επιθετο!
ολα μαζι αν τα κανεις αθροισμα ονοματεπωνυμο και ημερομηνια γεννησης σου δινουν ενα αριθμο ωριμοτητας που οσο περναν τα χρονια θα νιωθεις ακομα περισοτερο την ενεργεια του!!!!! εγω αριθμο οριμοτιτας εχω 7! εσεις;

dryad!
16-06-10, 20:16
Καλό!Εμένα μου βγήκε 2!

me kalesan!
16-06-10, 22:56
Καλό!Εμένα μου βγήκε 2!
το 2 σαν αριθμος ωριμοτητας σου λεει οτι εχεις ευαισθησια, εντονη θηλυκοτητα, αγαπη και εντονη επιγνωση των σχεσεων! ειναι ο αριθμος του ζυγου χρωματα που σου προτεινω να φορας και να χεις στο σπιτι και δουλεια σου ειναι το πορτοκαλι, ροδακινι,σομον και χρυσο! πολυτιμου λιθοι που θα ειναι και το γουρι σου ειναι ο χρυσος και η φεγγαροπετρα! και τα ανθη σου ειναι η λευκη πασχαλια,μιμοζα για την ευαισθησια και πανσες για τη συστολη!

me kalesan!
17-06-10, 10:05
αφου ειναι του ονοματος σου τοτε σου δειχνει τα ψυχικα χαρακτηριστικα! και το επιθετο αυτα που κληρονομισες απο τους συγγενεις σου.
να κανω θεμα; καλη ιδεα αλλα η αριθμολογια ειναι επιστημη το ενα φερνει το αλο! δε φτανει να ξερεις μονο τους αριθμους αλλα και να τους ερμηνευεις, και για καθε ανθρωπο ξεχωριστα! και οχι απλα να τους ερμηνευεις να τους προσαρμοζεις! η ενεργεια που μπορω να χαλασω ειναι παρα πολυ! μια φορα ειχα χασει και κιλα σε μια παρεα που εκατσα και τους ερμηνευα την ζωη τους! τοσο βαθεια νοηματα πιανεις! για μενα ειναι μια γυαλινη σφερα που βλεπεις τα παντα ακομα και τον θανατο σε καποιον!
το χειμωνα ισως κανω θεμα που η εποχη βοηθαει!
μην ξεχνας οτι ο Πυθαγορας ειχαι ολοκληρη σχολη!
π.χ υπαρχει ο αριθμος πορειας ζωης, ο αριθμος πεπρομενου, ο αριθμος ψυχεις, ο αριθμος προσοπικοτητας, και ωριμοτιτας! ειναι οι κυριαρχοι αριθμοι 11, 22,33! ειναι οι καρμικοι αριθμοι, ειναι οι αριθμοι εξαρσεων και προκλησεων και πολα αλλα που δε γραφοντε!!!!

me kalesan!
18-06-10, 10:29
με την ημερομηνια και τον παραπανω πινακα παντος κανεις ολη τι δουλεια;) και αρκει να ξερεις βασικα πραγμτα οπως το
1- αρχη,ανεξαρτησια,αποφασιστικοτητα
2-θηλυκοτητα, ευαισθησια, υπομονη
3-λαμψη,κεφη, φαντασια
4-λογικη, ασφαλια, πρακτικοτιτα,
5-ελευθερια,αλλαγη, επανασταση, γρηγορη σκεψη
6-οικογενεια, φροντιδα, γαμος, ρομαντισμος, διαζυγιο
7-μυστικισμος, φιλοσοφικος, αναλυτικος
8-δυναμη, εξουσια, ενα δωσε παρε
9-ολοκληρωση,πολυταλαντος,συμπονια και συγχωρηση
το 11 ειναι ο αριθμος του πνευματος
το 22 ο αριθμος του αρχιτεκτονα
και το 33 της αγαπης ( οταν δουμε 11,22 και33 δεν τους κανουμε 2, 4 και 6)
αυτα ειναι καπια απλα πραγματα που θα εχεις οταν βλεπεις ενα αριθμο!

Ζωή...Άρυα
14-12-10, 23:29
"αμέθυστος, για το ξύπνημα του μυαλού και του πνεύματος, της γνώσης, του καθαρισμού και διαύγειας."
ενδιαφερομαι να αγορασω καποιο κοσμημα με αμεθυστο....για να με βοηθαει οπως λετε πρεπει να το καθαρισω ενεργειακα;αν οχι τι πρεπει να κανω;και σε τι με βοηθαει;
ξερω πως εχω πολλες αποριες...ευχαριστω εκ των προταιρων!:)

Ζωή...Άρυα
14-12-10, 23:35
σου δινω τον πινακα μετατροπης με τον οποιο μπορειτε να υπολογισετε την αριθμολογικη ενεργεια των γραμματων και των λεξεων! ειναι ο πινακα του μεγαλου δασκαλου και μυστη πυθαγορα!!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9
α β γ δ ε - ζ η θ
ι κ λ μ ν ξ ο π
ρ σ τ υ φ χ ψ ω
εχουμε και λεμε: στο 1 αντιστοιχουν το α,ι και ρ! στο 2 το β,κ και σ! στο 3 το γ,λ και τ! στο 4 το δ,μ και υ! στο 5 το ξ και χ! στο 7 το ζ,ο και ψ στο 8 το η,π και ω και στο 9 το θ!
π.χ το ονομα αποστολος εχει ενεργεια: 1+8+7+2+3+7+3+7+2=40= 4+0=4 αρα ο ενεργεια του ονοματος μου ειναι το 4! αλλα αν προσεξετε εχω και πολα 7αρια! που πανω απο 2 αν εχεις ενα εριθμο εχεις εντονα και αυτη την ενεργεια!δε φτανει ομως μονο το ονομα αλλα και το επιθετο!
ολα μαζι αν τα κανεις αθροισμα ονοματεπωνυμο και ημερομηνια γεννησης σου δινουν ενα αριθμο ωριμοτητας που οσο περναν τα χρονια θα νιωθεις ακομα περισοτερο την ενεργεια του!!!!! εγω αριθμο οριμοτιτας εχω 7! εσεις;

αν το κανω σωστα ειναι...ζωη=7+8+8=23=2+3=5
για αριθμο ωριμοτητας εχω 2!

me kalesan!
21-12-10, 00:53
με 2 και 5 χαρα στο κουραγιο σου!!! το 2 βγαζει ευαισθησια, θηληκοτητα, αγαπη, συνεργασια! το 5 ελευθερια, αλλαγες, περιεργεια, επανασταση, και εσθησιασμο! ισως γιαυτο και οι ανθρωποι που σε ξερουν να μη μπορουν να σε καταλαβουν! απο την μια ευαισθητη και ομαδικη! και απο την αλλη επαναστατρια και ελευθερη να δει και να μαθει νεα πραγματα και νεους ανθρωπους!

elina
21-12-10, 15:06
ο αριθμός ενέργειας του ονόματος μου( όπως με βαφτίσανε ) είναι 7.( εχω πολλούς άσους στο ονομα μου ) ενώ όπως με φωνάζουν είναι 9 (με 2 2άρια ).ποιο κρατάω;
ο αριθμός ωριμότητας το 1.

me kalesan!
21-12-10, 15:35
και τα 2 το 1 λεει οτι εισαι πρωτοποριακη εχεισ θαρος και θες να εισαι ηγετης! το 7 σου βγαζει μοναχισμο και τασεις μυστικισμου! να φιλοσοφεις και να εισαι αναλυτικη αυτα κανουν τον χαρακτιρα σου!!!;)

elina
21-12-10, 15:42
σ΄ευχαριστώ πολύ !!

Ζωή...Άρυα
23-12-10, 09:38
Ευχαριστω!Σιγουρα μου ταιριαζει.....!

phoebus
11-01-11, 11:15
το δικό μου είναι το 9.....!

me kalesan!
30-01-11, 11:38
[QUOTE=phoebus;43896]το δικό μου είναι το 9.....![/QUO
o αριθμος των θεων! ολοκληρωση, τελειοποιηση ηρθε η ωρα για να ανταμοιφθεις, ξερεις να συγχωρεις και πνευματικκοτητα

Xotikoula
30-01-11, 18:02
h ενέργεια του ονοματός μου όπως ακριβώς βαφτίστηκα είναι το 8 ενώ όταν πρόσθεσα μαζί και την ημερομηνία γέννησης μου βγήκε σαν σύνολο κι από τα δύο το 7 ! τι έχεις να πεις για αυτά τα δύο νούμερα;

me kalesan!
30-01-11, 18:41
h ενέργεια του ονοματός μου όπως ακριβώς βαφτίστηκα είναι το 8 ενώ όταν πρόσθεσα μαζί και την ημερομηνία γέννησης μου βγήκε σαν σύνολο κι από τα δύο το 7 ! τι έχεις να πεις για αυτά τα δύο νούμερα;
να ξερεις οτι η ημερομηνια μας λεει για την πορια ζωης μας! και το ονοματεπωνυμο μας τον αριθμο του πεπρομενου μας! οταν τα προσθεσουμε και τ δυο θα μας δοσουν τον αριθμο ωριμοτητας!
πρεπει να βαλεις και το επωνυμο σου για να δουμε ποιος ειναι ο αριθμος ωριμοτητας σου!!!
ο αριθμος 8 σου λεει οτι ο υλισμος, η επιτυχια, η εξουσια και η δυναμη ειναι κατι που σε εκφραζει σε ολη τη ζωη σου!

iris
03-02-11, 13:23
καλησπερα!εχω βα8μο ωριμοτητας το 1,κα8ως κ πολλους ασους(1)!!!αρα το ενα κυριαρχει!!!!!!!

me kalesan!
03-02-11, 16:12
αρα η ανεξατησια και η αποφασιστικοτητα σε εκφραζει! οπως και η ισχυρη θεληση!
τελικα βλεπουμε οτι ο καθενας μας εχουμε καποιους τομεις που αν δουλεψουμε πανω σε αυτους θα βρουμε την αρμονια! και η ζηλια θα εξαφανιστει!!

iris
04-02-11, 11:10
εχεις δικιο!!!τελευταια οντως το δουλευω κ τα αποτελεσματα ειναι ακρως θετικα!!!ευχαριστω πολυ!!

Teardr0p
25-02-11, 01:11
[CENTER][I]Καλησπέρα σε όλους!!
Καθώς έψαχνα το forum και βρήκα αυτό το post, θυμήθηκα κάτι που διάβασα πρίν απο κάτι χρόνια και μετά απο μια προσωπική έρευνα, είμαι πλέον πεπεισμένη πως ισχύει!!

Τσεκάρετε το λίγο, είναι αρκετά ενδιαφέρον!! [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=Purple]:D

htp://www.mistiria.com

Ντονατέλλα
30-03-13, 15:49
εμενα ειναι: 8+3+1+1+5+1=19 1+9= 10 ή 1+0 = 1 ???